Filmy z trylogii “Władcy Pierścieni” to prawdziwy ewenement w historii kina. Każda z trzech części odniosła nie tylko ogromny komercyjny, ale też artystyczny sukces, co przełożyło się też na wzrost popularności fantastyki na całym świecie. Wielu widzów nie zdecydowało się jednak sięgnąć po książki napisane przez J.R.R. Tolkiena, czy ty ze względu na ich objętość, czy też przez zwykły brak świadomości o ich istnieniu. Czy książkowy Władca Pierścieni ze strony www.taniaksiazka.pl jest równie dobry, co filmowa adaptacja?

“Władca Pierścieni” to dzieło przełomowe i wybitne

Odpowiedzi na powyższe pytania zależą rzecz jasna od gustów czytelniczych poszczególnych osób, ale literaturoznawcy oraz miłośnicy fantastyki jednoznacznie twierdzą, że książkowy “Władca Pierścieni” to dzieło ze wszech miar przełomowe i wybitne. J.R.R. Tolkien wydając trylogię stworzył i spopularyzował gatunek fantasy, a na kanwie tego sukcesu powstały później dzieła setek naśladowców. Trudno dyskutować z historyczną wartością twórczości angielskiego profesora, ale co z aspektem rozrywkowym. Czy “Władca Pierścieni” wciąż stanowi wyśmienitą, wciągającą lekturę, czy może powieści nie przetrwały próby czasu?

Wszystkie części “Władcy Pierścieni” wciąż czyta się świetnie

Na szczęście “Władca Pierścieni” wciąż wciąga, a wszystkie części dostarczają ogromu rozrywki i emocji. Nie jest to niestety prosta lektura, bo książki są faktycznie niezwykle grube, a akcja nie zawsze biegnie tak warto, jak w dzisiejszych powieściach sensacyjnych. Warto jednak zauważyć, że ponadczasowy, wysmakowany styl Tolkiena wciąż jest świetny, a angażujące, nie za długie opisy pozwalają na przeniesienie się w świat Śródziemia, pełen elfów, krasnoludów i magii. Warto przy tym zauważyć, że powieści są znacznie bogatsze od filmu, a Peter Jackson podczas tworzenia adaptacji musiał wyciąć lub skrócić wiele wątków. To właśnie dlatego wszystkie osoby, które zakochały się w kinowej wersji “Władcy Pierścieni” powinny bezwzględnie sięgnąć po książki Tolkiena i na nowo przeżyć przygodę razem z Frodo, Samem i pozostałymi członkami Drużyny Pierścienia!