Fantastyka ma nam wiele do zaoferowania. Na przestrzeni lat powstało już tyle książek, że każdy jest w stanie znaleźć coś dobrego dla siebie. Co więcej, nadal powstają nowe książki, dzięki którym przy czytaniu można się naprawdę dobrze bawić, a do tego można zaoferować sobie niezłą rozrywkę. Jeżeli ktoś chciałby przeczytać coś, co nosi już miano kultowego, to w jego rękach powinna znaleźć się trylogia “Władca Pierścieni“. Jej autorem jest J.R.R.Tolkien. Każda z tych trzech książek doczekała się ekranizacji, a filmy za każdym razem przyciągają przed ekrany dużą ilość widzów.

Dzielna Drużyna Pierścienia

“Bractwo Pierścienia” – Frodo to mały hobbit, który właśnie dowiaduje się, że jest w posiadaniu niebezpiecznego pierścienia. Gandalf oznajmia mu, że musi on zanieść go do domu Elronda- elfa, gdzie zostanie podjęta decyzja odnośnie tego, co zrobić z nim dalej. W tej wyprawie decydują się wziąć udział: Sam – wierny przyjaciel Froda, a także Merry i Pippin. Czwórka hobbitów, którzy może i niepozornie wyglądają, ale drzemią w nich naprawdę wielkie chęci. Podczas narady wszyscy decydują o tym, że pierścień musi zostać zniszczony. Powstaje Drużyna Pierścienia. W jej skład wchodzą czterej hobbici, a także Gandalf, Aragorn, Legolas, Gimli, Boromir. Tak oto drużyna, a właściwie to Bractwo, wyrusza w jedną z najpoważniejszych misji w życiu.

“Dwie wieże” – nikt się tego nie spodziewał, ale Bractwo zostało rozbite. Boromir nie żyje. Frodo i Sam zniknęli. Merry i Pippin zostali porwani. Wszystkiemu winne są Siły Zła, które nie chcą, aby pierścień został zniszczony. Czy uda im się zwyciężyć? Czy Frodo i Sam odnajdą się, aby dokończyć misję, której się podjęli?

“Powrót króla” – oto Frodo – Powiernik Pierścienia, który podąża uparcie do przodu. Nie jest mu łatwo, ale obecność wiernego przyjaciela – Sama – dodaje mu sił. Obydwoje są już w Mordorze. Góra Przeznaczenia jest blisko, ale Siły Zła czuwają i na pewno nie będą chciały tak łatwo się poddać.